Hakkımda / About me

supagroTürkiye’de Gıda Mühendisliği olarak başladığım kariyerime Biyoteknoloji ve Biyomühendislik alanında devam ettim. Yaptığım çalışmalarla Montpellier SupAgro’da “International Master in Vine & Wine Sciences” bölümünde eğitim bursu kazandım. Eğitim sürecimin ilk senesini Montpellier’de tamamladım.

Erasmus Mundus öğrenci değişimi ile Almanya Hochschule Geisenheim Üniversitesi’nde ileri düzeyde enoloji ve bağcılık konularının yanında şarap sektöründe ürün ve proje yönetimi üzerine dersler de aldım. Yüksek lisans tezimi de yine Geisenheim Üniversitesi’nde tamamladım.geienheim

Teruar (terroir) kavramının nedenli önemli olduğunu anladım. 2007-2021 yılları arasında Türkiye, Almanya, Kaliforniya, Fransa, Yeni Zelanda, New York, Hollanda, Avusturya’da bağlarda ve şaraphanelerde çalıştım.

 1. Jurtschitsch Weingut, Langenlois-Kamptal/Austria
 2. F.X. Pichler Weingut, Oberloiben-Wachau/Austria
 3. Wijndomein St. Martinus, Vijlen/NL
 4. Premium Wine Group, Mattituck, NY/USA
 5. Williams Selyem Winery, Healdsburg, CA/USA
 6. Palliser Estate Wines, Martinborough/ New Zealand
 7. Chateau l’Argentier, Sommieres /France
 8. Carlisle Winery, Windsor, CA/USA
 9. Kühling Gillot & Battenfeld Spanier Weingut, Hohen Sülzen/Germany
 10. Arcadia Vineyards, Kırklareli/TR
 11. İdol Vineyards, İzmir/TR

http://vinifera-euromaster.eu/pages/?all=accueil&idl=21

aaaaa

Gittiğim her ülkede bağda ve şaraphanede çalışmanın yanısıra şarap ithalatçıları ve someliyelerle tanıştım. Yanımda götürdüğüm örnek Türk şaraplarının tadımlarını gerçekleştirip yurtdışında tanıtımına yardımcı oldum. Yandaki resim en son tadım etkinliği gerçekleştirdiğim Blue Danube Şarap İthalat Firması, Kaliforniya.

I am a highly talented and experienced Food Engineer / Oenolog with an extensive background on enology and viticulture. I have practical experiences and long track records of success.

My long-term career goal is to continue to learn and grow my specialist skills and abilities, whilst utilizing my experience, knowledge, and skills. This is the sound reason why I have been traveling for a long time.

I have had some work experience in winery and vineyards, giving me varied skills and the ability to work with many different types of people.

Services included :

 • Training in all aspects of winemaking, harvest, lab work to sensory evaluation
 • Vineyard Development
 • Wine Consultancy

d1

d2
güneşyenerlogo

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s